Willa ORION

58-540 Karpacz
ul. Kościuszki 6
tel. 602...tel. 602 220 488
Email: wil...willaorion@gmail.com


Karpacz znajduje się u podnóża Śnieżki (1603 m n.p.m.) w Karkonoszach, niektórzy nie lubią go za kurortowy pozór i zgiełk, inni wręcz przeciwnie - kochają. Obecnie jest najbardziej zabawowym miejscem w polskiej części Sudetów.

Przy ulicy Na Śnieżkę znajduje się drewniany kościółek Wang, wzniesiony w XIII stuleciu, w południowej Norwegii. W połowie XIX stulecia kościółek zakupił król Fryderyk Wilhelm IV. W 1842 roku przeniesiono go z Berlina do Karpacza i poddano go częściowej przebudowie. W arcyskromnym wnętrzu zachowały się oryginalne elementy wystroju pokryte tajemniczymi runami.

Innym ciekawym miejscem jest Miejskie Muzeum Zabawek mieszczące się w budynku dawnego dworca kolejowego. Jest to maleńkie i niezwykłe muzeum. Poza innymi eksponatami znajduje się tu kolekcja lalek Henryka Tomaszewskiego - mistrza wrocławskiej pantomimy.

Czarnym szlakiem można wybrać się z Karpacza do Sowiej Doliny, najśliczniejszej doliny Karkonoszy. Niebieski szlak turystyczny prowadzi z Karpacza Górnego (okolice Świątyni Wang) do Kotłów Małego i Wielkiego Stawu. Droga nie jest zbyt nużąca. Wiedzie ona przez las i śródleśne polany. Przepiękna w końcowym fragmencie, kiedy ze starego lasu wychodzi się do skalnej krainy. Śnieżka - najwyższy wierzchołek Sudetów - wyróżnia się bardzo rozpoznawalnym szczytem w kształcie piramidy. Na szczycie stoi kaplica św. Wawrzyńca z XVII stulecia oraz budowla obserwatorium meteorologicznego (w kształcie charakterystycznych spodków) oraz czeska stacja pocztowa oraz górna stacja wyciągu z miejscowości Pec pod Sněžkou.

Wyświetleń: dzisiaj: 5 / w tym miesiącu: 166 / wszystkich: 21517 od 2015-05-20. Wizyty dzisiaj: 2

Polecamy:

Karkonosze

Karkonosze noclegi w Karpaczu

Karpacz noclegi

noclegi w Karpaczu
Pogoda
KARPACZ Pogoda