Apartament OSKAR

58-540 Karpacz
ul. Konstytucji 3 Maja 39/1
tel. 606...tel. 606 420 420, 792 420 420
Email: osk...oskarsobol@gmail.com
www.karpacz.com.pl/apartament-oskar


Karpacz znajduje się u podnóża Śnieżki (1603 m n.p.m.) w Karkonoszach, niektórzy nie lubią go za kurortowy pozór i zgiełk, inni wręcz przeciwnie - kochają. Obecnie jest najbardziej zabawowym miejscem w polskiej części Sudetów.

Przy ulicy Na Śnieżkę znajduje się drewniany kościółek Wang, wzniesiony w XIII stuleciu, w południowej Norwegii. W połowie XIX stulecia kościółek zakupił król Fryderyk Wilhelm IV. W 1842 roku przeniesiono go z Berlina do Karpacza i poddano go częściowej przebudowie. W arcyskromnym wnętrzu zachowały się oryginalne elementy wystroju pokryte tajemniczymi runami.

Innym ciekawym miejscem jest Miejskie Muzeum Zabawek mieszczące się w budynku dawnego dworca kolejowego. Jest to maleńkie i niezwykłe muzeum. Poza innymi eksponatami znajduje się tu kolekcja lalek Henryka Tomaszewskiego - mistrza wrocławskiej pantomimy.

Czarnym szlakiem można wybrać się z Karpacza do Sowiej Doliny, najśliczniejszej doliny Karkonoszy. Niebieski szlak turystyczny prowadzi z Karpacza Górnego (okolice Świątyni Wang) do Kotłów Małego i Wielkiego Stawu. Droga nie jest zbyt nużąca. Wiedzie ona przez las i śródleśne polany. Przepiękna w końcowym fragmencie, kiedy ze starego lasu wychodzi się do skalnej krainy. Śnieżka - najwyższy wierzchołek Sudetów - wyróżnia się bardzo rozpoznawalnym szczytem w kształcie piramidy. Na szczycie stoi kaplica św. Wawrzyńca z XVII stulecia oraz budowla obserwatorium meteorologicznego (w kształcie charakterystycznych spodków) oraz czeska stacja pocztowa oraz górna stacja wyciągu z miejscowości Pec pod Sněžkou.

Wyświetleń: dzisiaj: 2 / w tym miesiącu: 125 / wszystkich: 18764 od 2015-06-17. Wizyty dzisiaj: 1

Polecamy:

Karkonosze

Karkonosze noclegi w Karpaczu

Karpacz noclegi

noclegi w Karpaczu
Pogoda
KARPACZ Pogoda